Abiye Ayakkabı Modelleri

Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir ?

Taçlı Nikah Elbise Modelleri

Yeni Trend Çanta Modelleri


Payetli Elbise Modelleri

payetli-elbise-modelleri

Payetli elbise belirli alanlarda kullanıldığı için bayanlar çok çekimser davransa da çok şık modelleri vardır. Bu modelleri de bir çok alanda nasıl kullanacağımızdan biraz bahsedelim.

Payetli elbise pullu olmasıyla beraber bir çok çeşidi vardır. Uzun payetli elbise, Tüllü payetli elbise, Kısa payetli elbise ve daha bir çok modeli bulunmaktadır. Doğru alanda doğru tercih yaparsanız normal bir elbise ya da abiye den çok çok daha güzel, şık, gösterişli ve göz kamaştırıcı olursunuz. Peki nasıl bir payetli elbise kombinlemeliyim ve nerelerde kullanmalıyım diyorsanız gelin beraber kombinlerimizi nerelerde kullanacağımıza bir bakalım.

Uzun Payetli Elbise Modelleri

Uzun payetli elbiseler bir kır düğününde çok şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Açık hava ortamı olacağından yapılacak düğünün gündüzmü yoksa gecemi olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer Gündüz yapılacak bir düğün ise kesinlikle beyaz ya da açık tonlardan uzak durun. Siyah, parlement mavisi illaki açık renk olsun istiyorum derseniz altın rengi  gibi renkleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde bir tercih yaptığınızda elbisenizin pulları karşınızdaki kişilerin gözlerini almak yerine ışığı kırması sebebiyle size çok hoş ve çekici bir görünüm sağlayacaktır. Bu yöntemlerle bir çok açık hava organizasyonu, ödül törenleri, mezuniyet baloları gibi yerlerde çok çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kombinlerinizin diğer aksesuarlarını da unutmamalısınız. Siyah bir elbisenin altına eğer gümüş ya da altın renklerde düz bir stiletto ve gögüs dekoltenizi belli eden bir kolye, küpe ile tamamlayabilirsiniz. Diğer renkleri de aynı kombin şekillerinde tamamlayabilirsiniz.

Tüllü Payetli Elbise Modelleri

Tüllü payetli elbiseler en dikkat edilmesi gereken ve çok riskli bir modeldir. Doğru kullanılması durumunda mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Gelelim nerelerde kullanacağımıza kapalı ortamlarda bir salon nikahında, mezuniyet balosunda ve nedime olarak kullanabilirsiniz. Peki nasıl kombinlemeliyim derseniz. Ne organizasyonuna katılırsanız katılın beyaz,siyah, krem, altın ve gümüş renklerinden uzak durun ve ara renkleri tercih edin. Pembe, bordo, gri, lacivert renkli elbiseler tercih edin. Kombinlerini ise zıt renklerin aksine yakın renkli ve mat, süet stilettolar tercih edin. Aksesuarlarınız ise ince ve zarif olmalıdır.

Kısa Payetli Elbise Modelleri

Kısa payetli elbise modelleri en çok alanda kullanılan modellerdir. Ama küçük püf noktaları ile kesinlikle çekicilikte zirve yapabilirsiniz. Kullanım alanı olarak konser, gece eğlencesi, gece davetleri ve 2 cümlelik (Benimle Evlenir misin ?) o mükemmel kelimeleri duymayı düşündüğünüz anlarda kullanabilirsiniz. Kombinlerinizi tamamlayacağınız ayakkabı modelleri ise stiletto ve ya  sivri burunlu açık, ipli yüksek topuklu çizme stilettolar tercih edebilirsiniz. Kolyeniz kesinlikle zarif ve sade desenlerde olmalıdır. Küpe olarak da aynı şekilde ince modelleri tercih etmelisiniz.

Payetli elbise modellerinden kesinlikle korkmayın ve mümkün olduğunca doğru bir ortamda tercih edin. Sizler için bazı modeller hazırladım.

Kombininiz için Stiletto Modelleri

Platform Topuk Ayakkabı Modelleri

Uzun Payetli Elbise Modelleri

 

Tüllü Payetli Elbise Modelleri

Kısa Payetli Elbise Modelleri

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.