COLİN’ İLE YAZ KREASYONUNDA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEK

FERACE MODELLERİ VE FİYATLARI

Kazak Kombini Nasıl Yapılır?

BERMUDA ŞIKLIĞI U.S POLO’ DA


Game Of Thrones Khaleesi Saçı Nasıl Yapılır?

Güzellik 15/08/2016

1

Son dönemde diziler; kadınlar için trendleri belirler hale geldi. Game Of Thrones trend belirleme konusunda zirveye oturmuş durumda demek mümkün. Dizide yer alan kadınların saçları, kıyafetleri ilham verici demek mümkün. Dizinin en dikkat çeken karakteri ise kesinlikle; Khaleesi yani Emilia Clarke. Hem günlük yaşantısında sempatiklikten ölen hem de dizide güçlü duruşu ile ilgi çeken oyuncunun saç modelleri; bohem tarzın en güzel uygulamalarını gözler önüne seriyor.

Khaleesi saç modellerini; bir davette, işe giderken ya da spora çıkarken yapmanız mümkün, her ortama uygun ve oldukça kolay yapılabilen modeller.

Peki; sadece 5 dakikada Khaleesi saçı yapmanız mümkün desem? İşte detaylar;

2

  • Saçınızın önünü istediğiniz gibi ayarlayın ve geri kalan saçınızın yarısını arkada toplayın. Saçınızı toplarken, saçınız ile aynı renge yakın bir toka kullanmaya dikkat edin. Bu sayede saçınızı nasıl yaptığınızı anlamaları imkansız hale gelir ve bu model sadece size özel olur. Tabii bir de çocuk saçı gibi görünsün istemeyiz J
  • Saçınızı topladıktan sonra, topladığınız yerin tam üzerinden saçınızı parmağınız ile ikiye ayırın bu aşamada saçınızın modelini bozmamaya dikkat edin. Topladığınız saçın kuyruk kısmını açtığınız bu boşluktan geçirin.

3

  • Kalan saçınızın yarısını tekrar toplayın ve aynı işlemi tekrarlayın.

4

  • 3.Kez saçınızın kalan kısmının yarısını toplayın ve isterseniz işlemi tekrarlayın ya da durun… İşte bitti. Artık bir Khaleesi kadar havalısın. Bu işlemi isterseniz tüm saçlarınız bitene kadar devam ettirebilirsiniz.

Saçınızı yaparken daha dolgun ve havalı görünmesi için krepe işlemi yapmanız mümkün, lastikleri; saçınızı geniş bir şekilde topladıktan sonra sıkılaştırırsanız da saçlarınız daha havalı görünecektir.

“Benim çok az saçım var! Ben bu modeli yapamam ki!” diyenlerdenseniz; birkaç çıtçıt saç işinizi fazlasıyla görecek ve istediğiniz yoğunluğa ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.