Kırmızı Olsun Bir Tane Eksik Olsun Mu Diyelim?

Tesettür Giyim Kombin

Kilonuza Uygun Giyinin, Kendinizi Mutlu Edin

Karşıyaka Özel Beko Servis Merkezi


Makyajda yeni trend kontür uygulaması

Güzellik 01/11/2016

Kontür uygulaması son aylarda oldukça ilgi gören bir makyaj tekniği. Temelinde yüz hatlarını daha düzgün gösterme amacı olan uygulama gölgelendirme ve ışıklandırma tekniğinin doğru uygulanması demek aslında. Kontür uygulaması ile geniş olan alnınızı daha dar, burnunu daha ince ve düzgün, elmacık kemiklerinizi daha dolgun, yüz çerçevenizi de daha şekilli gösterebilirsiniz. Ustaca yapılmış bir kontür uygulaması yüzünü ideal boyutlara ulaştırırken, yüzünüzde dikkat çekmek istediğiniz noktaları da kolayca ortaya çıkarabilir.

Kontür uygulamasında bilinmesi gereken en önemli nokta kapatılması, daraltılması gereken bölgeye koyu renkler uygularken, ortaya çıkmasını istediğiniz noktalara da açık renk uyguluyorsunuz.

The balm, Maybeline gibi büyük markalar henüz kontür paletleri çıkarmadılar,MAC firması ise yeni yeni piyasaya palet sunumu yapmaya başladı ve daha küçük markalar ise bu trendi kaçırmamak için hemen paletleri satışa sürdüler. Aslında teninizden iki ton, bir ton koyu fondöten, highlighter ve bronzer ile de aynı sonuca ulaşabilir kendi kontür paletinizi oluşturabilirsiniz.

 Piyasadaki bazı kontür paletleri

Örnek kontür uygulamaları 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.