Hamile Abiyeleri

Mango Çiçekli Pantolon Modelleri ve Fiyatları

Ofis Şıklığını Yeniden Oluşturun

KALİTENİN TEK ADRESİ US POLO


Gelin Adayları için Muhteşem Nikah Elbisesi Seçimi

Nikah Elbisesi 15/12/2016

gelin-adaylari-icin-muhtesem-nikah-elbiseleri

Kadınlar için belki de hayatlarının en önemli anları düğün törenleridir. Her kadın evlilik merasiminin kusursuz olmasını ve o gece olabildiğince şık olmayı ister. Düğün törenlerinin önemli bir parçası olan nikah işlemi son dönemlerde artık düğünden ayrı olarak yapılmaktadır. Sadece yakın çevrenin ve arkadaşların katılımıyla gerçekleştirilen nikah töreninde gelin adayı için seçilecek nikah elbisesi oldukça önemlidir.

Nikah Elbise Seçimi

Nikah elbisesi, seçerken önemli olan bazı noktalar vardır. Öncelikle nikahın hangi mevsim yapıldığı çok önemlidir. Genellikle yaz aylarında tercih edilmekle beraber, bahar veya kış aylarında da nikah yapan bayanlar vardır. Her mevsim tercih edilecek nikah elbisesi farklılık göstermektedir. Nikah elbisesi modelleri arasında tercih yapmak çoğu zaman oldukça zor olabilmektedir. Gelin adayının hangi elbiseyi giyeceğini belirlemesi haftalar hatta aylar sürebilmektedir. Nikah elbiseleri, kişilerin zevkine ve tarzına uygun olacak şekilde çok farklı biçimlerde tasarlanabilmektedir. Kusursuz bir gelin olmak isteyen kadınlar bu süreçte çok fazla elbise denerler. Kendilerine en uygun elbisenin seçilmesi için yakın çevreden ve arkadaşlardan da destek alınabilmektedir.

Nikah kıyafetlerinde şıklığı artırması ve gelinliği de sembolize ettiği için genellikle beyaz renkli elbiseler tercih edilmektedir. Ancak zaman zaman tercihe göre açık pembe renkteki nikah elbiseleri de kullanılabilmektedir. Düğün törenini ayrı, nikah törenini ayrı yapmayı tercih eden gelin adayları nikah elbisesi tercihlerini genellikle rahat ve kullanışlı elbiselerden yana kullanmaktadırlar. Gelinlik giyileceği için çok abartılı ve kabarık elbiselerin yerine daha sade elbiseler tercih edilmektedir.

Nikah Elbisenizi Kombinelerle Süsleyin

Elbisesi belli olan gelin adayları bu elbise ile uygun bir görüntü verecek ayakkabı ve diğer aksesuarların seçilmesi için araştırma yaparlar. Tabi nikah duvağı da bu aşamada belirlenmektedir. Kıyafete göre değişmekle beraber çoğunlukla abartısız ve sade bir duvak tercih edilmektedir. Duvak ile beraber nikah çiçekleri de gelin adaylarının üzerinde titizlikle durduğu bir konudur. Gerçek çiçekler tercih edilebildiği gibi yapay çiçekler de nikah çiçeği olarak kullanılmaktadır. Hatta çiçeklerden yapılmış gelin taçları da son dönemlerde oldukça popülerdir. Sade ve şıklık katan çiçek taçlar gelin adayları tarafından tercih edilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.