Kışlık Spor Elbise Modelleri

Dantelli Nikah Elbisesi

BERSHKA Elbise Modelleri ve Fiyatları

Ayakkabı Ve Çanta Uyumu Nasıl Olmalı ?


Hangi Bitki Çayları Zayıflatır !

Sağlık 26/10/2016

Hangi bitki çayı ile zayıflarım ? Bitki çaylarının faydaları nelerdir ? bu sorularınıza yanıt vermek istiyoruz. Piyasada bir çok ilaç ve formüller dolaşıyor. Kesinlikle bitkisel ilaç vb. şeyler kullanmayınız. Etkisi kanıtlanmış bir çok bitki aktar gibi yerlerden kolaylıkla alabilirsiniz. Peki nelerdir bu bitkiler hangi bitkiyi ne için ve nasıl kullanmalıyız bu sorularınızın hepsinin yanıtı burada.

Zayıflama, Ödem atma, Doğum sonrası şişkinlikleri,Uykusuzluk, Halsizlik, İltihap giderici  ve Spor yaparken destek olarak kullanacağınız bitkiler şunlardır;

1 ) Yeşil Çayın Hazırlanışı ve Faydaları

zayiflamaya_yardimci_bitki_caylari-3

 – Yeşil Çayın Hazırlanışı
Tüm aktarlarda bulabileceğiniz yeşil çayı alırken tarihine ve tazeliğine önem gösterin. Uzun zamandır raflarda kalmış kuruyup kas katı olmuş çayları almayın. Yeşil çayın yeni mahsüllerini tercih edin.
Yaprak halinde olan yeşil çayları büyük bir kupa bardağa 2 çay kaşığı kadar koyun ve üzerine kaynamış ve 1 dakika bekletilmiş sıcak suyu ilave edin. Daha sonra 5 ile 8 dakika arası bardağın ağzı kapalı şekilde bekleyin ve yaprakların rengini bıraktığını göreceksiniz. Şeker atmanızı tavsiye etmiyoruz ama tercih size kalmış. Bu işlemi günde ortalama 2 defa tekrarlayarak kısa sürede etkisini görebileceğinize eminim.
 – Yeşil Çayın Faydaları
– Zayıflamaya yardımcı olur.
– Ödem sökücü etkisi vardır.
– Soğuk algınlığı, Kalp damar tıkanıklığı,Şeker, Öbezite gibi bir çok rahatsızlıklarınıza büyük fayda sağlar.
– Ağız kokusu giderir.
– Adet sancılarını azaltır.

2) Mate Çayının Hazırlanışı ve Faydaları

zayiflamaya_yardimci_bitki_caylari-2

        – Mate Çayının Hazırlanışı
Büyük ölçekli aktarlarda bulabileceğiniz Mate bitkisi , Mate yapraklarının öğütülmüş toz halidir. Brezilya, Paraguay ve Arjantin’de yetiştirilir. Mate tozunu büyük bir cezvenin yarısına kadar koyun ve üzerine sadece tozu ıslatacak kadar az miktarda oda sıcaklığında (Isıtılmamış) su ekleyin. Kaynattığınız suyu 3 ile 5 dakika bekletin ve kaynama belirtilerinin gitmesini bekleyin. Sakinleşmiş sıcak suyu Mate tozunun üzerine cezveyi dolduracak kadar ekleyiniz. Mate çayınızın sıcaklığı oda sıcaklığına yaklaşıncaya kadar 5 ile 8 dakika arası bekleyin ve bir süzgeç yardımı ile bardaklarınıza doldurun. Mate çayını üzerine aynı yöntemlerle su ekleyerek tekrar demleyebilirsiniz. (En fazla 3 kere önerilir.)  Mate çayının tadı biraz acı olduğundan süt ve ya bal ile tatlandırabilirsiniz.

        – Mate Çayının Faydaları
– A, C, E, B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile klorofil, kalsiyum, manganez, demir, selenyum, potasyum, magnezyum, fosfor ve protein yapitasi olan 15 farkli amino asit türü içeriyor.
– Halsizliğe büyük faydası vardır Enerji verir.
– Cinsel istekliliği arttırır
– Dünya çapında öbezite tedavisinde kullanılır.
– Daha hızlı yağ yakmanızı sağlar ve Spor yapanlara büyük faydası olur

3) Sinirli Ot Çayının Hazırlanışı ve Faydaları

zayiflamaya_yardimci_bitki_caylari-4

        – Sinirli Ot Çayının Hazırlanışı
Sinirli Ot’unu tüm aktarlarda bulabilirsiniz. Hazırlanışı da yeşil çay gibidir ama faydaları daha çoktur. Sinirli Ot yapraklarını kırmadan orta bir cezveye 10 – 15 tane ekleyiniz. Üzerine kaynamış suyu 2 dakika kadar dinlendirdikten sonra ekleyin ve yaklasık 8 ile 10 dakika bekleyin daha sonra süzdürerek fincanlarınıza koyabilirsiniz.

        – Sinirli Ot Çayının Faydaları
– Uykusuzluk problemi yaşayalara iyi gelir.
– Yüksek tansiyona iyi gelir
– Antiseptik özelliği ile öksürük, üst solunum yollarını rahatlatarak gribe karşı güçlendirir.
– Kolestrol ve Mide ülseri tedavilerinde kullanılır.
– Astım ve Akciğer tüberkilozu tedavisinde kullanılır
– İshali durdurur. (Kabız yapmaz)
– Kısırlık tedavisi sırasında kullanılır

4) Sinameki Çayının Hazırlanışı ve Faydaları

zayiflamaya_yardimci_bitki_caylari-5

        – Sinameki Çayının Hazırlanışı
Sinameki yaprak ya da kıyılmış olarak aktarlarda bulabilirsiniz. Mümkünse yeni mahsül bulmaya dikkat ediniz. Sinameki yapraklarını küçük parçalara ayırarak öğütün ve cezvenizin 1/5 kadarına kadar koyunuz (sıkıştırmadan).  Kaynattığınız suyu direk olarak cezveye koyarak 8 ile 10 dakika kadar bekleyin ve daha sonra süzdürerek bardaklarınıza koyabilirsiniz.

        – Sinameki Çayının Faydaları
– Ödem atmak için kullanılı
– Spor yapanların kullanması Önerilmez (İshal etkisi vardır)
– Müshil etkisi ile kabızlığı önler
– Vücut şişliklerini azaltır.
– İştah önleyici etkisi ile diyet yapanlara yardımcı olur.
– Adet sancılarına iyi gelir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir