ZARA Şort Modelleri ve Fiyatları

MANGO ŞIKLIĞI BU SEZON DA ZİRVEDE

2016 Gelin Ayakkabısı Trendleri

Sevgiliye Güzel Sözler


RAMAZAN AYINDA OKUNACAK DİLEK DUASI

Tanıtım 12/06/2017

Dinimiz İslam aileye çok önem vermektedir.Dolayısı ile evlilik Müslümanlar için oldukça önem arz eden bir müessesedir.Evliliğin yıkılmasının nedenlerden biri olan bir konuya değineceğiz.Evlenen herkes çocuk sahibi olmak ister. Kimilerinin bebeği olur ama bazı kimseler için bebek hasreti yıllarca sürer veya hep böyle hasret devam eder.
Elbette yüce Allah ne taktir ederse o olur. Yani bebek sahibi yapanda yapmayanda odur. Bize düşen görev ise yaratıcımızla iletişime geçmek ve ondan yardım dilemektir. Yani kısacası dilek için okunacak dua yoluna başvuracağız. Zira Allah yardım dileyen kullarının yardımına koşar.

OKUNUŞU : “Hunâlikedeâzekeriyyârabbeh(rabbehu), kâle rabbi heblîminledunkezurriyyetentayyibeh(tayyibeten), innekesemîudduâ’(duâi).”
ANLAMI : “Zekeriyya (A.S), işte orada Rabbine dua etti: Rabbim, bana Senin katından temiz bir nesil bağışla, muhakkak ki sen duayı en iyi işitensin” dedi.
Çocuk evin bereketidir, neşesidir, Dolayısıyla çocuk sahibi aileler diğer ailelere oranla daha mutlu, hayata daha sımsıkı sarılırlar. Dolayısıyla evinizin daha bereketli, mutluluğunuzun daha fazla olmasını istiyorsanız çocuk sahibi olun. Çocuğunuz olmuyorsa bebek sahibi olmak için kesinlikle tıptan yararlanınız ve aynı zamanda dua ediniz.
Dolayısıyla hem tıptan yararlanıp hem de dilek duası ve benzeri duaları ederek dilekleriniz için rabbimizden yardım dileyebilirsiniz.
Belki Cuma namazlarında imamdan duymuşsunuz. Kişi öldüğünde şu üç şeyden gelen sevaplar dışında bütün sevapları kesilir.

  • Sadaka-i Cariye.
  • Kendisinden faydalanılan ilim.
  • Kendisine dua eden salih bir evlat.

Yukarıda saydığımız bu üç şey dışında siz öldüğünüzde sizin hanenize sevap yazılmaz. Ama bu üç şeyden herhangi biri varsa sevaplarınız siz öldükten sonra da devam edecektir. Dünyanın en zengini bile olsanız öldükten sonra bunlardan biri yoksa sizin imdadınıza kimse yetişmez. Ama bu dünyada size dua eden salih bir evlat bıraktıysanız hem size hem de İslam alemine çok faydası dokunacaktır. Hacet duası ile inşallah siz değerli mü’min kardeşlerimiz de ümmete hayırlı evlat sahibi olacaksınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.